POLPLAC 2013

Nagroda Prezydenta Bydgoszczy

Siłownie zewnętrzne, plenerowe

Siłownie zewnętrzne radość zabawy dla dorosłych.

ZdjęcieWspółczesny pełen pośpiechu, stresu, walki o dzień dzisiejszy i lepsze jutro świat nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. Siedząca praca, tłuste i kaloryczne jedzenie dodatkowo pogarszają naszą kondycję i tę psychiczną i tę fizyczną. Dobrym remedium są umiejscowione w parkach, na osiedlach, bulwarach urządzenia sprzyjające relaksowi i odpoczynkowi czyli siłownie zewnętrzne.

Ogólnodostępne, darmowe siłownie zewnętrzne są doskonałą odskocznią od prozy dnia codziennego. Pozwalają się zrelaksować, odstresować i korzystnie wpływają na naszą formę, kondycję fizyczną. Nic więc dziwnego, że miejsca z siłowniami zewnętrznymi szybko stają się ulubionymi miejscami spotkań okolicznych mieszkańców.

Relaksacyjne ćwiczenia na świeżym powietrzu na urządzeniach takich jak: orbitrek, biegacz, narciarz, wahadło czy wyciskanie siedząc doskonale wpisują się w prozdrowotne trendy i zalecenia do bardziej aktywnego spędzania wolnego czasu. 

Dodatkowo miejsca takie sprzyjają integracji okolicznych mieszkańców i wpływają na ich dobre samopoczucie oraz pozytywne postrzeganie okolicy. W miejscowościach turystycznych siłownie plenerowe zdecydowanie podnoszą ich atracjność jako miejsca wypoczynku, relaksu i rehabilitacji.