PODCIĄG NÓG D-28 Powiększ do pełnego rozmiaru

PODCIĄG NÓG (PYLON)

Indeks produktu D28

Podciąg nóg (pylon), urządzenie siłowni zewnętrznej z serii Fitness: ćwiczenia wzmacniają mięśnie ramion i klatki piersiowej, angażują mięśnie brzucha, poprawiają kondycję mięśniową pleców. Poręcze aktywizują wszystkie partie mięśniowe w zależności od rodzaju wykonywanych ćwiczeń.


Więcej szczegółów

Wymiary urządzenia: długość: 1020 mm, szerokość: 710 mm, wysokość: 1920 mm.

Wymiary strefy bezpieczeństwa: 482 cm x 451 cm.

Przeznaczenie: urządzenie przeznaczone dla młodzieży i dorosłych oraz użytkowników powyżej 140 cm wzrostu.

Funkcja urządzenia: ćwiczenia wpływają na rozwój mięśni przedramion, ramion, obręczy barkowej, brzucha i grzbietu. Ćwiczenia na „Poręczach” pozwalają na wzmacnianie mięśni zginaczy biodra oraz prostowników łokci w stopniu średnim lub trudnym. Urządzenie to przeznaczone jest dla wyższego poziomu treningu sportowego czy zaawansowanego procesu rehabilitacji.

Instrukcja użytkowania:
1. Stań przodem lub tyłem do urządzenia.
2. Chwyć rękoma poręcze.
3. Podciągaj tułów prostując ramiona nie dotykając nogami ziemi.


Przykładowe ćwiczenia:
Ćwiczenie pierwsze: Pozycja wyjściowa: podpór na poręczach, łokcie proste. Powoli zginaj łokcie opuszczając ciało. Wróć do pozycji wyjściowej.

Ćwiczenie drugie: Pozycja wyjściowa podpór na przedramionach na poręczach. Unieś zgięte w kolanach do klatki piersiowej. Wróć do pozycji wyjściowej. Dla bardziej wytrenowanych nogi wyprostowane w kolanach.

Stopień trudności:
średni/ trudny


Materiał: urządzenie wykonane z wysokiej jakości stali spawalniczej S 355 (bezszwowej na elementy gięte) i S 235 (na elementy proste), dwukrotnie malowane proszkowo farbami poliestrowymi. Elementy stalowe zabezpieczone antykorozyjnie poprzez śrutowanie i cynkowanie.

Elementy konstrukcyjne: Konstrukcję nośną w urządzeniach serii fitness stanowi pylon. Pylon to element konstrukcyjny w postaci tablicy z instrukcją użytkowania, do którego w dowolnych konfiguracjach mocuje się urządzenia. Urządzenia mogą być mocowane z obu stron tablicy. Główna rura konstrukcyjna pylonu o średnicy 90 mm, grubość ścianki 3,6 mm.

Montaż: mocowanie do fundamentów betonowych (wylewanych na miejscu), osadzonych 10 cm poniżej poziomu terenu. Daje to możliwość zastosowania pod urządzeniami różnego rodzaju nawierzchni: trawiastej, różnego typu nawierzchni bezpiecznej, z kostki brukowej itp.

Wykonano w oparciu o normy:
PN-EN 16630:2015, PN-EN 1176-1:2009, PN-EN 1176-7:2009 oraz Znak Bezpieczeństwa „B”.

siłownie zewnętrzne trainerManufacturers