Certyfikaty

Nasze urządzenia są certyfikowane (i produkowane w Polsce) do normy PN-EN 16630:2015, jedynej europejskiej normy na siłownie zewnętrzne.

Certyfikat na siłownie zewnętrzne.

Jak rozpoznać, czy urządzenia są produkowane zgodnie z europejską normą bezpieczeństwa PN-EN 16630:2015???

Duża część urządzeń sprzedawanych w Polsce to tani import z Chin (takie urządzenia najczęściej nie są dostosowane do obowiązujacej w Polsce i w Europie normy na siłownie zewnętrzne PN-EN 16630:2015). 

Poniżej kilka prostych przykładów jak łatwo rozpoznać, czy siłownie zewnętrzne są wyprodukowane zgodne z normą bezpieczeństwa PN-EN 16630:2015.

Norma 16630:2015.

Urządzenia siłowni zewnętrznych takie jak: biegacze, wahadła/surfery, odwodziciele, narciarze powinny posiadać gumowe odbojniki przeciwdziałające nadmiernemu wychyleniu części ruchomej. Odbojniki powinny mieć średnicę co najmniej 3,5 cm.

W takich urządzeniach jak: orbitreki, narciarze, biegacze, wahadła/surfery, odwodziciele odległość pomiędzy częściami ruchomymi, a nieruchomymi nie powinna być mniejsza niż 6 cm. Przeciwdziała to zakleszczeniu. Mniejsza odległość jest dopuszczalna, gdy nie jest większa niż 0,8 cm.


Drabinka norma 16630.

Minimalne światło między szczebelkami drabinki to 23 cm.


Orbitrek Trainer norma 16630.

Tu przykład orbitreka i pokazane, gdzie powinny zawsze zostać zachowane odległości nie mniejsze niż 6 cm.


Norma 16630:2015 narciarz.

Narciarz również powinien posiadać odbojniki przeciwdziałające nadmiernemu wychyleniu części ruchomych. Powinna w nim być również zachowana minimum 6 cm odległość pomiędzy głównym słupem konstrukcyjnym, a stopnicami i innymi elementami ruchomymi.


Stopnice aluminiowe Trainer.

Dodatkowo informujemy naszych klientów, że nasze urządzenia opcjonalnie mogą być wyposażone w stopnice wykonane z 3 mm grubej ryflowanej blachy aluminiowej.


Manufacturers