Co wchodzi w skład Otwartych Stref Aktywności?


Mają to być obiekty otwarte dla każdego strefy aktywności fizycznej i rekreacji, składające się z zewnętrznych siłowni plenerowych, strefy gier, wypoczynku oraz w wersji rozszerzonej zręcznościowych placów zabaw. Możliwe są dwa warianty. Wariant pierwszy, podstawowy koszt do 50 tysięcy złotych i drugi wariant rozszerzony koszt do 100 tysięcy złotych.

Wariant podstawowy:dofinansowanie do 50% wydatków kwalifikowanych ale nie więcej niż 25 tysięcy złotych ... lub do 70% wydatków kwalifikowanych ale nie więcej niż 35 tysięcy złotych (dla gmin o wskaźniku G nie przekraczającym 40% wskaźnika Gg). W skład takiej Otwartej Strefy Aktywności ma wchodzić plenerowa siłownia zewnętrzna (minimum 6 urządzeń) oraz strefa relaksu składająca się z minimum 4 ławek oraz plenerowych urządzeń do gier, np. stół do tenisa, stół do szachów/warcabów, zagospodarowanie zieleni.

Wariant rozszerzony: dofinansowanie do 50% wydatków kwalifikowanych ale nie więcej niż 50 tysięcy złotych ... lub do 70% wydatków kwalifikowanych ale nie więcej niż 70 tysięcy złotych (dla gmin o wskaźniku G nie przekraczającym 40% wskaźnika Gg). W skład takiej rozszerzonej Otwartej Strefy Aktywności oprócz w/w zewnętrznej siłowni plenerowej i strefy relaksu powinien wchodzić plac zabaw o charakterze sprawnościowym (wymagane minimum 3 urządzenia dla dzieci o charakterze sprawnościowym) oraz posiadać ogrodzenie (wymagane minimum to ogrodzenie placu zabaw dla dzieci).


Manufacturers