MOTYL REWERS INTEGRACYJNY DISABLED Powiększ do pełnego rozmiaru

Motyl rewers integracyjny disabled

Kod produktu D07R+SI

Motyl integracyjny rewers disabled, siłownia zewnętrzna
dwufunkcyjna. Dzięki zastosowaniu mechanizmu składanego siedziska, urządzenie przystosowane jest również dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Ćwiczenia wzmacniają siłę mięśniową obręczy barkowej i ramion, aktywizują mięśnie tylnej części klatki piersiowej i grzbietu.

Więcej szczegółów

Wymiary urządzenia: długość: 780 mm,szerokość: 581 mm, wysokość:1920 mm.

Wymiary strefy bezpieczeństwa:
378 cm x 405 cm.


Przeznaczenie: urządzenie przeznaczone dla młodzieży i dorosłych oraz użytkowników powyżej 140 cm wzrostu.

Funkcja urządzenia: Ćwiczenia na „Motylu rewers integracyjnym” pozwalają rozwinąć mięśnie zarówno obręczy barkowej jak i części wolnej kończyny górnej. Wykonując ćwiczenia na tym urządzeniu aktywizujemy mięśnie całego ciała stabilizując nasze kończyny dolne, miednicę oraz tułów. Urządzenie to skupia się na części tylnej klatki piersiowej oraz grzbietu.

Instrukcja użytkowania:

1. Podjedź na wózku tyłem do urządzenia.
2. Zablokuj wózek lub rozłóż siedzisko i usiądź na nim.
3. Chwyć rękami uchwyty.
4. Odciągaj drążki płynnym ruchem na zewnątrz i powracaj do pozycji wyjściowej.

Stopień trudności:
średni/trudny

Dopuszczalna waga użytkownika: 150 kg

Materiał:
urządzenie wykonane z wysokiej jakości stali spawalniczej S 355 (bezszwowej na elementy gięte) i S 235 (na elementy proste), dwukrotnie malowane proszkowo farbami epoksydowymi i poliestrowymi. Elementy stalowe zabezpieczone antykorozyjnie poprzez śrutowanie i cynkowanie.


Siedzisko (z możliwością złożenia i rozłożenia)  wykonane w standardzie z tworzywa HDPE, w kolorze żółtym, z otworami ułatwiającymi odpływ wody.


Elementy konstrukcyjne: Konstrukcję nośną w urządzeniach serii fitness stanowi pylon. Pylon to element konstrukcyjny w postaci tablicy z instrukcją użytkowania, do którego w dowolnych konfiguracjach mocuje się urządzenia. Urządzenia mogą być mocowane z obu stron tablicy. Główna rura konstrukcyjna pylonu o średnicy 90 mm, grubość ścianki 3,6 mm.

Montaż: mocowanie do fundamentów betonowych (wylewanych na miejscu), osadzonych 10 cm poniżej poziomu terenu. Daje to możliwość zastosowania pod urządzeniami różnego rodzaju nawierzchni: trawiastej, różnego typu nawierzchni bezpiecznej, z kostki brukowej itp.

Wykonano w oparciu o normę: PN-EN 16630:2015

trainer siłownie zewnętrzne


Manufacturers