MOTYL  INTEGRACYJNY DISABLED + SŁUP Powiększ do pełnego rozmiaru

Motyl integracyjny disabled + słup

Kod produktu D06R+SI+SLW2

Motyl integracyjny disabled + słup, siłownia zewnętrzna
dwufunkcyjna. Dzięki zastosowaniu mechanizmu składanego siedziska urządzenie przystosowane jest również dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim. Ćwiczenia wpływają na rozbudowę górnych partii ciała, wzmacniają siłę mięśniową obręczy barkowej i ramion, aktywizują mięśnie brzusznej strony klatki piersiowej.

Więcej szczegółów

Wymiary urządzenia: długość: 928 mm, szerokość: 1049 mm, wysokość: 1920 mm.

Wymiary strefy bezpieczeństwa: 398 cm x 405 cm.

Przeznaczenie: urządzenie przeznaczone dla młodzieży i dorosłych oraz użytkowników powyżej 140 cm wzrostu.

Funkcja urządzenia: Ćwiczenia na „Motylu” pozwalają wzmocnić siłę mięśniową  zarówno obręczy barkowej jak i części wolnej kończyny górnej. Wykonując pracę na tym urządzeniu pracują mięśnie całego ciała stabilizując nasze kończyny dolne, miednicę oraz tułów. Urządzenie to doskonale aktywizuje mięśnie brzusznej strony klatki piersiowej.

Instrukcja użytkowania:
1. Podjedź wózkiem tyłem do urządzenia przy podniesionym siedzisku i zablokuj wózek lub opuść siedzisko i usiądź na nim.
2. Chwyć rękoma uchwyty.
3. Płynnym ruchem przyciągaj drążki do środka i powracaj do pozycji wyjściowej.


Stopień trudności:
średni/trudny.

Dopuszczalna waga użytkownika: 150 kg

Materiał:
urządzenie wykonane z wysokiej jakości stali spawalniczej S 355 (bezszwowej na elementy gięte) i S 235 (na elementy proste), dwukrotnie malowane proszkowo farbami epoksydowymi i poliestrowymi. Elementy stalowe zabezpieczone antykorozyjnie poprzez śrutowanie i cynkowanie.


Siedzisko (z możliwością złożenia i rozłożenia) w standardzie wykonane z tworzywa HDPE, w kolorze żółtym, z otworami ułatwiającymi odpływ wody.


Elementy konstrukcyjne: główny słup konstrukcyjny urządzenia o średnicy 140 mm, grubość ścianki 3,6 mm.

Montaż: mocowanie do fundamentów betonowych (wylewanych na miejscu), osadzonych 10 cm poniżej poziomu terenu. Daje to możliwość zastosowania pod urządzeniami różnego rodzaju nawierzchni: trawiastej, różnego typu nawierzchni bezpiecznej, z kostki brukowej itp.

Wykonano w oparciu o normę: PN-EN 16630:2015

Manufacturers