Stepper – sprzęt do ćwiczeń dolnych partii ciała

Stepper – sprzęt do ćwiczeń dolnych partii ciała

W ostatnim czasie bardzo dużym zainteresowaniem klientów cieszą się akcesoria i urządzenia do siłowni zewnętrznych. Mogą być one montowane nie tylko w parkach, na boiskach czy przy placach zabaw, ale również na terenach prywatnych. Znakomite wykonanie, wytrzymałe elementy oraz wysoka funkcjonalność sprawiają, że tego typu maszyny mogą być wykorzystywane nawet przez wiele lat bez jakichkolwiek oznak zużycia. Istnieje bardzo dużo urządzeń dbających o odpowiednią formę użytkownika – biegacz, orbiterek, narciarz, odwodziciel, wioślarz czy też wyciąg górny. Jednym z najpopularniejszych sprzętów jest jednak steper.

Charakterystyka i zastosowanie

Steper został opracowany w taki sposób, aby górna część ciała osoby ćwiczącej była ustabilizowana, a pracowały przede wszystkim nogi i biodra. Utrzymywanie górnych partii ciała w pozycji nieruchomej pozwala na maksymalną wydajność ruchu kończyn dolnych. Ćwiczenia wykonywane na steperze pozwalają na angażowanie stawu biodrowego (przede wszystkim mięśnia dwugłowego uda), a ponadto mięśni skośnych brzucha czy też ścięgien Achillesa.

Ćwiczenie wykonywane na steperze jest niezwykle łatwe. Zadaniem użytkownika jest naprzemienne naciskanie na pedały znajdujące się pod stopami. Warto na samym początku treningu zacząć od wolniejszego tempa, jednak wraz z rozgrzewką można stopniowo przyspieszać wykonywanie ćwiczenia.

Aktywność prowadzona na steperze jest szczególnie zalecana osobom mającym problemy ze stawem biodrowym czy też zaburzeniem koordynacji. Na uwagę zasługuje fakt, że w przypadku większości osób dopiero rozpoczynających swoją przygodę z treningiem, siłownią czy fitnessem, właśnie to urządzenie jest wybierane jako pierwsze do ćwiczeń. Trening na nim nie wymaga użycia dużej siły, a samo ćwiczenie nie jest skomplikowane.

Przy wyborze najodpowiedniejszego produktu dla swoich potrzeb warto dokładnie sprawdzić całe urządzenie pod względem jakości wykonania. Ocenić należy jakość spawów, solidność i stabilność całej konstrukcji, a także rodzaj wykorzystanych śrub i zawiasów, aby mieć pewność bezpieczeństwa użytkowania przyrządu.


Zobacz również

Bez kategorii04.05.2020
Catering dla medyków
Bez kategorii25.11.2019
Złota statuetka dla innowacyjnych przedsiębiorstw oraz certyfikat jakości biznesu „Przedsiębiorstwo Fair Play 2019” dla ZPU Romex Sp. z o.o.
Bez kategorii15.05.2019
Diamenty Miesięcznika FORBES – wyróżnienie dla ZPU Romex Sp. z o.o.
Bez kategorii12.02.2019
TRAINER Sponsorem Nagrody Głównej w konkursie „Fundusz sołecki – najlepsza inicjatywa”

Zaprojektuj z nami idealną siłownie zewnętrzną

Nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze elementów, doradzą jak optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz dopasować urządzenia do budżetu realizacji.

Skontaktuj się