Historia firmy

ZPU Romex ma za sobą ponad 30 lat doświadczeń. Dziś urządzania marki TRAINER znajdują się w 14 krajach na 3 kontynentach. Każde urządzenie jest starannie zaprojektowane i sprawdzone. Nasi eksperci kontrolują poprawność projektów na każdym etapie prac. Optymistycznie patrzymy w przyszłość. Rozwijamy się w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Dzięki realizowaniu projektów badawczych oraz współpracy z uczelniami wyższymi nieustannie pracujemy nad tym, aby urządzenia TRAINER były coraz bardziej innowacyjne.

Historia firmy

Jak się zaczęło?

Historia firmy zaczyna się od Romana Pikuły, który w 1989 r. założył firmę ZPU Romex Sp. z o.o. Początkowo przedsiębiorstwo zajmowało się kompleksową organizacją targów, wystaw i kongresów, w tym również projektowaniem, budową oraz wyposażeniem stoisk targowych. Firma zorganizowała blisko 160 imprez targowo-wystawienniczych w Polsce i za granicą.

Rozwój sektora budowlanego oraz rosnący pobyt na usługi i materiały budowlane przyczyniły się do skoncentrowania działalności firmy na organizacji branżowych targów budowlanych i architektonicznych. Ponadto firma Romex została wydawcą Czasopisma Ogólnobudowlanego Rom-Dom. Wydawane nieprzerwanie od prawie 20 lat to dziś najchętniej czytane czasopismo dla budujących i modernizujących obiekty użyteczności publicznej w Polsce.

Dzięki wieloletniej działalności targowej w sektorze budownictwa firma Romex miała możliwość nawiązania kontaktów z producentami oraz dystrybutorami materiałów budowlanych, komponentów stalowych, a także z wykonawcami i architektami. Umożliwiło to również poznanie najlepszych światowych standardów i technologii. Poszukując optymalnej strategii rozwoju firma Romex wykorzystała zdobyte doświadczenie oraz pojawiającą się niszę na rynku małej architektury i rozpocząć produkcję urządzeń siłowni plenerowych na świeżym powietrzu.

Od pomysłu do realizacji.

Tak ogromny projekt jak rozpoczęcie produkcji urządzeń siłowni zewnętrznych wymagało od spółki Romex odpowiedniego przygotowania, poczynając od koncepcji i projektów technicznych, przygotowania parku maszynowego i planu produkcji, poprzez kontrolę jakości i organizację systemu dystrybucji, po obsługę klienta i serwis techniczny. Dzięki współpracy z najlepszymi fachowcami szybko udało się stworzyć pierwsze prototypy i przeprowadzić szereg niezbędnych badań i testów, które przyniosły zamierzone rezultaty.

W 2010 roku firma Romex wprowadziła na rynek swoje pierwsze produkty: siłownie zewnętrzne serii Eco. Proste w obsłudze sprzęty służące do ćwiczeń różnych partii ciała, dostosowane dla osób w każdym wieku o różnym stopniu wytrenowania. Urządzenia spotkały się z dużym zainteresowaniem wśród osób preferujących aktywność na świeżym powietrzu i dbających o swoją kondycję fizyczną. Globalny trend związany ze zdrowym i aktywnym trybem życia sprzyjał dalszemu rozwojowi przedsiębiorstwa. Firma Romex rozszerzyła ofertę o siłownie zewnętrzne serii Fitness – urządzenia montowane do pylonu, pozwalające na dowolną konfigurację sprzętu i dostosowanie do indywidualnych potrzeb klientów. Firma wprowadziła na rynek również serię Street Workout składającą się drabinek, drążków, uchwytów i poręczy, zaprojektowaną z myślą o osobach trenujących kalistenikę oraz serię Disabled przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych.

Kolejne lata to rozwój firmy i asortymentu oraz budowana nowoczesnej hali magazynowej w dogodnej lokalizacji z bezpośrednim połączeniem z główną drogą krajową, blisko lotniska i portu żeglugi śródlądowej. To również rozwój działalności eksportowej oraz prowadzenie szeregu prac badawczych mających na celu unowocześnienie oraz opracowanie nowych produktów.

Ogólnodostępność – fenomen siłowni zewnętrznych

Zainteresowanie siłowniami na świeżym powietrzu dynamicznie wzrasta z roku na rok. Stały się nieodzownym elementem architektury zarówno dużych miast, jak i małych miejscowości. Są na osiedlach mieszkaniowych, w parkach, przy szkołach i placach zabaw. Jednostki samorządowe wychodzą naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców i turystów dbającym o sprawność fizyczną i inwestują w tego typu sprzęt. Takie siłownie są dostępne przez 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, a korzystanie z nich jest całkowicie darmowe – bez karnetów, zapisów, abonamentów.

Teraźniejszość i wizja przyszłości

Urządzenia siłowni plenerowych zostały powszechnie wdrożone i cieszą się coraz większą popularnością. Są już standardem dla nowo powstających terenów rekreacyjnych. Jesteśmy przekonani, że jedynie kwestią czasu jest pojawienie się tego typu urządzeń we wszystkich już istniejących strefach aktywności. Siłownie zewnętrzne zwiększają atrakcyjność parków, placów zabaw, ogródków jordanowskich czy różnego rodzaju publicznych skwerów. Szpitale, senatoria, prywatne kliniki korzystają z nich, aby urozmaicić pobyt swoim pacjentom oraz umożliwić rehabilitację na świeżym powietrzu. Cieszy fakt, że na urządzenia siłowni zewnętrznych coraz częściej decydują się także dyrekcje szkół oraz właściciele obiektów sportowych. Jest to doskonały sprzęt sportowy dla dzieci i nastolatków w różnym wieku.

Na przestrzeni lat spółka Romex stała się firmą o globalnym zasięgu kompleksowo realizującą zlecenia pod indywidualne potrzeby klientów. Urządzania marki TRAINER znajdują się na terenie 14 krajów w Europie, Azji i Afryce. Po ponad 30-letniej obecności na rynku spółka Romex cały czas ma wiele planów i projektów związanych z dalszym rozwojem, który obecnie ukierunkowany jest na wdrażanie strategii eksportowej. Ponadto firma realizuje szereg prac badawczo – rozwojowych mających na celu unowocześnienie, zwiększenie bezpieczeństwa użytkowania oraz opracowanie nowych produktów. Do nowości w ofercie należą siłownie hydrauliczne z sześcio-stopniową regulacją siły nacisku oraz urządzenia w całości wykonane z wysokiej jakości stali nierdzewnej.

Serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu uzyskania szczegółowych informacji na temat oferowanych przez nas urządzeń, dostosujemy ofertę do Państwa indywidualnych oczekiwań.

Zaprojektuj z nami idealną siłownie zewnętrzną

Nasi specjaliści chętnie pomogą w doborze elementów, doradzą jak optymalnie wykorzystać przestrzeń oraz dopasować urządzenia do budżetu realizacji.

Skontaktuj się